برندینگ در صنعت ساختمان

برندینگ در صنعت ساختمان

اهمیت برندینگ ساختمانی

برندینگ مهمترین استراتژی فروش املاک و مستغلات

برندینگ در صنعت ساختمان یکی از مهمترین استراتژیهای فروش املاک و مستغلات است.
در فروش املاک و مستغلات به این نکته پی خواهیم برد که یکی از مهمترین استراتژی ها، ایجاد یک برند مناسب است، این امر سبب ایجاد یک ضمانت برای مصرف کننده و تضمینی برای فروش سریع تر ساختمان های سازنده می گردد.

برندینگ ساختمانی می تواند توجه بسیاری از مصرف کننده ها را به خود جلب نماید. علاوه بر این حس وفاداری را در محصول و یک برند خاص برای مشتری پدید می آورد. این مسئله نه تنها موجب تکرار خرید توسط مشتری از یک برند تجاری می شود می شود بلکه مصرف کننده تمایلی روانی برای خرید از یک برند تجاری پیدا  می کند.

حتی زمانهایی که گزینه ای دیگر مقابل مشتری باشد به نشان تجاری پیشین وفادار می مانند تا آنجا که محصول بهتر و با قیمت مناسب تر را برای خرید انتخاب نمی کنند.

در سالهای گذشته به دلیل افزایش تقاضا می توان صنعت ساختمان را به عنوان دومین صنعت کشور نام برد.

 

راه حلی برای افزایش رونق صنعت ساختمان

برندینگ صنعت ساختمان می تواند راه حلی برای افزایش رونق در این صنعت باشد تا با استفاده از بینش مشتری به سمت و سویی هدایت شود و به دنبال انتخاب مطمئن با گارانتی برند باشد، این نکته هم از نظر کیفیت و طراحی مناسب برای یک مصرف کننده بسیار مهم و ضروری است.

در حال حاضر در زمینه برندسازی املاک و مستغلات در کشور عزیزمان فعالیت های کمی صورت گرفته است که با استفاده از تجارب گذشته و تکنولوژی های روز توسط فرمولی همه گیر با متغیر های مستقل و وابسته در بستر سیستم های پویا می توان برندی مناسب را برای ساختمان ها به وجود آورد و نوید فروش با سرعتی بالا را به سازنده داد تا این صنعت را از رکود خارج گردد.

برندینگ در صنعت ساختمان

در ایران اگر از اشخاص مختلف در مورد برند های مصرفی fmcg  و پوشاک سوال پرسیده شود به سهولت به چند نام اشاره خواهند کرد اما برای نام بردن یک برند در صنعت ساختمان حتما به زحمت خواهند افتاد.
حال افراد برای خرید خانه به دنبال چند موضوع مهم مانند کیفیت، مصالح، طراحی، دسترسی، محله و ….هستند که این مسائل، توسط افرادی رعایت می شود که ساختمان هایی که ساخته اند معروف  و برند شده اند، میسر خواهد شد و از این مسئله تخطی نخواهند کرد.

با پیشرفت تکنولوژی، اخبار و اطلاعات؛ مصرف کننده بدنبال مسائل جزئی و پیش پا افتاده نمی باشد و تهیه محصول از فروشندگان مطمئن را امری مهم تر می داند.

اطلاعات کافی مصرف کننده مانع سردرگمی آنان شده که با رمز گشایی بینش مشتری می توان به علایق و سلایق آنان پی برد که این مهم با توجه به بازار بکر برندینگ صنعت ساختمان در ایران بسیار مناسب و راهگشا خواهد بود.

آنچه که سبب توجه به این موضوع شده؛ رکود در این صنعت بوده که با درنظر گرفتن متغیرهای صنعت ساختمان و با استفاده از سیستم های پویا، سبب دسیابی به  برند سازی با فرمولی همیشگی خواهد شد.

همیشه افراد در زمان خرید از نام تجاری که به خاطرشان می آید خریداری می کنند، نه محصول. پس جنگ اصلی در دست صاحبان برندها و تولید کنندگان محصول برند می باشد.

 

 

مطلب: مهدی کرمعلی

 

عمومیمقالات

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *