تحلیل رفتار بازار

تحلیل بازار

تحلیل  بازار چیست؟

تحلیل بازار جز لاینفک بازاریابی است.

شرکت سرشاران تحقیقات بازار و مشاوره بازاریابی را به طور تخصصی ارئه می دهد.

تحقیقات بازار:

اگر بخواهیم به شکل مختصر هدف از تحقیقات بازار را بررسی کنیم باید بدانیم که با استفاده از تحقیقات بازار به دنبال این هستیم که تقاضای محصول را شناخته و بدانیم چه کسانی به دنبال خدماتی که ما ارائه می دهیم، می باشند.

تحقیق بازار می تواند به سوالات فراوانی از جمله موقعیت فعلی و آتی در صنعت ساختمان پاسخ دهد، و رفتار مشتری را پیش بینی کند.

پس تحقیق و تحلیل بازار از جمله راه هایی ست که سبب شناخت مشتری می گردد و ارزشی به آن ها ارئه می نماید که هیچ کسب و کار دیگری در حال حاضر به آن ها ارائه نمی کند.

نتایج تحقیات بازار

پس از انجام پروسه جمع آوری و تحلیل و بررسی داده ها درباره حوزه فعالیت کسب و کار خود و رقیبان، علاقه مندی و جنبه روانشناختی مخاطبان بازار هدف و … باید اقداماتی در این زمینه انجام گیرد که در این بین پیدا کردن نقاط قوت و ضعف کسب و کار خود و رقیبان برای بازتاب این عوامل، به سود کسب و کار خود بسیار با اهمیت می باشد که می توانیم از مدلهای تحلیلی مانند SWOT  استفاده کنیم.

تحلیل SWOT :

SWOT یک تحلیل مکتوب از نقاط قوت، ضعف، فرصت ها و تهدید های موجود در یک نهاد کسب و کار است. چنین تحلیلی ممکن است با هدف بررسی وضعیت رقابتی انجام بگیرد. در این حالت این تحلیل به سازمان ها نشان می دهد که چطور آمیخته بازاریابی خود را برنامه ریزی کنند.

تحلیل بازار:

مناطق پر رونق تهران، توسط تیم سرشاران شناسایی شده و  بوسیله مشاوره مکان یابی، فنی، ساخت و مدیریت پروژه این شرکت می توان در تعیین مکان صحیح برای سرمایه گذار، سودآوری مناسبی را برای سازنده به ارمغان آورد.
درحال حاضر قریب به ۵ منطقه از تهران که حدودا ۴ درصد کل مناطق ۲۲ گانه را در بر می‌گیرد، نیمی از ساخت و سازها را به خود اختصاص داده است.

در صورت هدایت بازار به مناطق پرسود نه تنها می تواند به سهولت فروش کمک کند، بلکه به دلیل ” کشش تقاضای مصرفی ” درطی یک سال آتی می توان بسیاری از واحد ها را پیش فروش کرد.

 

 

عمومی

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *