زندگینامه فردیک وینسلو تیلور

Taylor

مروری بر زندگینامه و تفکرات فردریک وینسلو تیلور

بزرگان مدیریت جهان

فردریک وینسلو تیلور(ferdrick  winslow tayl9)

زندگینامه فردیک وینسلو تیلور: تولد ۱۸۵۶ در فیلادلفیا امریکا ، وی در امتحان ورودی وکالت دانشگاه هاروارد پذیرفته شد ولی ترجیح داد وارد صنعت شود.

وی دوره ۴ ساله کارآموزی مهندسی مکانیک را در کارخانه فولادی متداول گذراند و پس از مدت اندکی به عنوان رئیس مهندسی این کارخانه منصوب شد.

وی در سال ۱۸۸۳ مهندسی مکانیک خود را از انسیتو تکنولوژی استون دریافت کرد.

وی سال ها به عنوان اولین مهندسی مشاور مدیریت در کارخانجات مختلف مشغول به کار شد ، در سال ۱۹۰۶ دکتری افتخاری علوم را از دانشگاه پنسیلوانیا دریافت کرد ، وی در سال ۱۹۱۱ کتاب اصول مدیریت علمی خود را که به عبارتی نخستین و معروف ترین کتاب مدیریت علمی تاریخ است منتشر کرد.

اصول مدیریت علمی تیلور که بر پایه شناخت و مطالعه اجزای هر کار ، زمان سنجی استاندارد ، افزایش بهره وری تولید از طریق بهبود نحوه انجام کار ها و تدوین سیستم صحیح حقوق و پاداش و نیز بهبود در چگونگی خط تولید به طور مبسوط تری در بخش اصول و مکاتب مدیریت همین حوزه توضیح داده شده اند.

اصول و فلسفه فکری تیلور توسط کارخانجات و شرکت های مختلفی مورد استفاده قرار گرفتند که شاید مشهورترین آنها ” هنری فورد ” در کارخانه اتومبیل سازی اش باشد که خود سرآغاز عصر تولید انبوه و یکی از عوامل مهم پیشرفت  بشر در قرن گذشته بود .

وی  برنده مسابقات تنیس و گلف نیز بود.

وی در سال ۱۹۱۵ از دنیا رفت.

کلید واژه ( شهرت ) : مدیریت علمی ، یکی از۳ چهره اصلی مکتب کلاسیک مدیریت  .

دانستنی ها

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *